با ما همراه باشید

ورزشی

پیگیری های ویژه دکتر رنگرز در خصوص توسعه ورزش اول استان

منتشر شده

در

دکتر رنگرز با حضور در فدراسیون کشتی، ضمن تقدیر از تلاش های فدراسیون کشتی، پیگیر وضعیت کشتی استان مازندران شد.

به گزارش مازنی ها ، دکتر رنگرز در جلسه با مسئولان فدراسیون کشتی گفت : خودم را مکلف می دانم که به کشتی خدمت کنم و از نزدیک نیز با این فدراسیون کار کردم و می دانم به دنبال تلاش و کار برای اعتلای کشتی کشور است.

وی افزود؛ گرچه به دلیل شیوع کرونا حجم کارهای اجرایی پایین آمده، اما فدراسیون کشتی با تلاشی که انجام داده موفق شد رقابت های لیگ را با گردش مالی مناسب، رقابت های انتخابی را با کیفیت بالا و اردوهای تیم های ملی را برگزار کند، ضمن اینکه رئیس فدراسیون با حضور در شهرستان ها در شرایط شیوع کرونا خطر می کند و با جلسات بسیار فشرده سعی در راه انداختن چرخ کشتی کشور دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در ادامه تاکید کرد؛ قطعا قطاری که در حال حرکت است را سنگ می زنند و از فدراسیون می خواهم بدون توجه به غرض ورزی ها همینطور پرتلاش و با برنامه به کار خود ادامه دهد. دکتر رنگرز در این جلسه جهت بازدید استاندار مازندران از اردوی تیم ملی کشتی و پیگیری وضعیت کشتی گیران مازندرانی و همچنین توافق برای آماده سازی دو سالن کشتی در شرق و غرب استان بعنوان پایگاه های استعدادیابی فدراسیون کشتی با محوریت هیات کشتی مازندران با دبیر گفتگو کرد و تصمیمات خوبی اتخاذ گردید .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

در مدارس فوتبال چه می گذرد؟!

منتشر شده

در

توسط

در مدارس فوتبال چه می گذرد؟!

سید علیرضا پورمرادی؛ روزنامه نگار- با تعطیلی مدارس و آمدن فصل تابستان بسیاری از خانواده ها برای پر کردن اوقات فراغت فرزندانشان سعی می کنند آن ها را در کلاس های مختلف هنری، ورزشی و … ثبت نام کنند و از آنجایی که فوتبال نیز یکی از رشته های پرطرفدار و البته پول ساز برای ورزشکاران حرفه ای این رشته به حساب می آید، اشتیاق خانواده ها به ثبت نام فرزندانشان در مدارس فوتبال بیش از سایر رشته هاست و این همه استقبال و توجه باعث شده در شهرهای مختلف مدارس فوتبال مجوزدار و بی مجوز زیادی شکل بگیرد!
گاها در هر محله ای چند مدرسه فوتبال می بینیم و در آن ها رویافروشی می کنند و با مثال هایی از این دست که اگر می خواهید فرزندتان همانند رونالدو و مِسی اسطوره جهان شوند و به پول و ثروت بی مانندی دست یابند، شما به عنوان خانواده باید از سنین پایه برای فرزندانتان برنامه ریزی کنید و تمامی این هزینه هایی که الان انجام می دهید؛ در واقع سرمایه گذاری است که بر روی فرزندانتان می کنید و صدها و هزاران برابر آن را در سال های آینده با درخشش آنان به عنوان عضو تیم ملی و لژیونر در تیم های مطرح باشگاهی جهان، بدست می آورید!
و در این بین چه بسیار خانواده هایی که بدون تحقیق و شناخت، دل به رویاهایی می سپارند که در مدارس فوتبال برایشان تعریف می کنند و جدا از هزینه های هنگفتی که در این به اصطلاح مدارس فوتبال صرف می کنند، با آینده و حتی سلامت فرزندشان بازی می کنند!
البته ناگفته نماند هستند مدارس فوتبالی که بصورت علمی و اصولی با مربیانی توانمند و فنی در محیطی استاندارد و آکادمیک اقدام به شناسایی استعدادها و آموختن و پرورش کودکان و نوجوانان می کنند که جای بسی خوشحال است.
آنچه خانواده ها باید در ابتدا دقت کنند آن است که به هیچ وجه از امروز به فکر فردای فرزندشان نباشند و نگذارند رویاها و آرزوهایی که خودشان در روزگاری در سر می پروراندند و بنوعی نتوانستند به آن آرزوها دست پیدا کنند؛ حتما باید فرزندانشان به آن رویاها و آرزوها برسند! هر انسانی بلحاظ ساختاری و فکری، روحیات و توانمندی های منحصربه فردی دارد و فقط و فقط باید در حوزه و فیلدی که متناسب با ساختار جسمی و ذهنی اش است در آن گام بگذارد! شاید فرزندی علاقه ای به فوتبال نداشته باشد اما در شنا موفق تر باشد، پس تصمیم گیری در این حوزه با خود فرزندان و البته مشاوره با مربیان متخصص این حوزه می باشد.
در مورد دیگر خانواده ها حتما باید نسبت به سوابق آموزشی، مجوزات قانونی، امکانات و مربیانی که در آن مراکز فعالیت می کنند؛ شناخت کافی داشته باشند! بدون تحقیق و پرس و جو اقدامی نکنند که قطعا ضربات غیر قابل جبرانی را متوجه فرزند و خانواده شان خواهد ساخت!
در خاتمه هم خوب است خانواده ها هیچ فردایی را برای فرزندانشان از پیش در نظر نگیرند و از فرزندانشان متناسب با سن و سالی که دارند انتظار داشته باشند برای خود و جامعه مسئول و مفید باشند، حالا در هر حوزه ای که می خواهد باشد…

ادامه مطلب

برترین ها