اجتماعی

پایان ۱۴۰۲ اتمام گازرسانی شهرها و روستاهای مازندران

منتشر شده

در

سرپرست شرکت گاز مازندران خبر داد: تا پایان ۱۴۰۲، فعالیت گازرسانی در همه شهرها و روستاهای مازندران به اتمام می‌رسد.

“قاسم مایلی رستمی” سرپرست شرکت گاز مازندران در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه تبرستان، اظهار کرد: خوشبختانه و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ۵۹ شهر از ۶۱ شهر استان مازندران از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

قاسم مایلی رستمی افزود: از مجموع ۳ هزار و ۶۱۳ روستا، ۲ هزار و ۴۶۷ روستا گازدار شدند، گازرسانی ۱۷۵ روستا در دست اقدام است، فعالیت گازرسانی ۳۳۲ روستا نیز در سال آینده آغاز خواهد شد.

وی با اعلام اینکه تا پایان ۱۴۰۲، فعالیت گازرسانی در همه شهرها و روستاهای مازندران به اتمام می‌رسد، مجموع هزینه‌های عمرانی در سال جاری را را بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱، هزار میلیارد تومان دیگر به بودجه اضافه و ۹۹ درصد از روستاها و ۱۰۰ درصد شهرهای استان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

مایلی رستمی با بیان اینکه خرسندیم که تاکنون شاهد قطعی گاز نبودیم، نسبت به مصرف بهینه و صرفه‌جویی توسط مشترکین هشدار داد و تاکید کرد: پایش عملکرد ادارات، محددودیت صنایع و اقدامات دیگر همواره در دستور کارمان قرار دارد‌.

سرپرست شرکت گاز مازندران با اشاره به اضافه شدن خط گاز ترکمنستان به مازندران  یادآور شد: از بابت این اتفاق خرسندیم ولی انتظارمان از مشترکین خانگی که ۷۰ درصد و مشترکان صنایع که حدود ۳۰ درصد هستند رعایت صرفه‌جویی است.

مایلی رستمی با بیان اینکه ورودی گاز استان مازندران از سه طرف (سمنان به کیاسر،گلوگاه و رامسر) است، گفت: نگرانی ما از گسترده شدن سرما در کل کشور و در نتیجه نرسیدن گاز به مازندران است.

وی با اشاره به بازدیدهای پی در پی از موتورخانه ادارات، اذعان داشت: توقع ما از این بخش این است که پایان کار اداری موتورخانه را خاموش کنند چرا که شاید مصرف گاز یک موتورخانه اداری با مصرف گاز در یک روستا برابر باشد.

مایلی رستمی در ادامه از جزییاتی توافقنامه‌ای که شرکت گاز با هواشناسی استان دارد سخن گفت و خاطرنشان کرد: تعیین محدوده دمایی با همکاری این دو نهاد انجام میشود، در هر اقلیم سیستم‌های مکانیزه ما به سرعت تغییر می‌کنند.

سرپرست شرکت گاز مازندران با تاکید بر لزوم کنترل مصرف توسط مردم، نگه داشتن دمای اتاق بین ۱۸ الی ۲۱ درجه، استفاده از پرده‌های ضخیم، چک کردن لوله بخاری و لزوم گرم بودن آن را از راه‌های کنترل مصرف اعلام کرد.

مایلی رستمی همچنین توصیه کرد که مردم از شومینه گازی را با ایمنی ۲۵ درصد و بخاری گازی با ایمنی ۴۰ درصد در حد توان استفاده نکنند و گفت: استفاده از شوفاژ و پکیج‌های گازی متناسب با تکنولوژی روز ایمنی ۸۰ درصدی داشته و قابل توصیه است.

وی همچنین بر پرهیز از روشن کردن تک شعله یا بخاری بدون دودکش در محیط بسته تاکید کرد و هشدار داد که گاز مونوکسید کربن علاوه بر ایجاد فراموشی مرگ خاموش را رقم می‌زند و ادامه داد: مشترکان مراقب باشند همیشه اکسیژن کافی به خانه به‌ویژه به اتاق خواب‌ها برسد.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

برترین ها

خروج از نسخه موبایل