ورزشی

فولادین ذوب، جنتلمن کشتی مازندران؛ غوغای اولین حضور…

منتشر شده

در

سید حسین جعفرپور : تیم صنایع مازندران با هدایت رضا یزدانی پلنگ جویبار در فینال لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور با پیروزی مقابل تیم فولادین ذوب آمل قهرمان شد.
در دیدار فینال بین تیم‌های صنایع مازندران و فولادین ذوب آمل مقابل هم قرار گرفتند و صنایع مازندران با سرمربیگری رضا یزدانی حریف خود را با نتیجه ۶ بر ۴ شکست داد و قهرمان لیگ برتر شد.
ماگمدوف در وزن ۵۷ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۱ کیلوگرم، فرزاد عموزاد با شکست آزادکار المپیکی کشورمان (مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم) و ماگومد رسول ماگمدوف در وزن ۷۰ کیلوگرم ۴ پیروزی ارزشمند و پیاپی را برای تیم صنایع کسب کردند. در ادامه تیمور بیژویف دارنده برنز جهان با شکست عبادی نوار پیروزی‌های صنایع مازندران را قطع کرد و یک پیروزی برای فولادین ذوب آمل کسب کرد.علی سوادکوهی در مبارزه حساس وزن ۷۹ کیلوگرم مقابل ماگمادوف دارنده نقره المپیک از بلاروس قرار گرفت و در مبارزه تماشایی حریف نامدار خود را ۶ بر ۵ شکست داد و پنجمین پیروزی صنایع مازندران را بدست آورد و در ادامه احمد بذری در وزن ۸۶ کیلوگرم ششمین برد و قهرمانی تیم صنایع مازندران را در لیگ برتر ثبت کرد.در دیدار رده‌بندی نیز شرکت داروسازی سهند ارس با پیروزی ۹ بر یک مقابل تیم دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در جایگاه سوم قرار گرفت.
پژمان درستکار سرمربی و احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد و محسن کاوه مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد نیز با حضور در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران مسابقات را زیر نظر داشتند. همچنین علیرضا دبیر رییس، حمید سوریان نائب رییس فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون و عسگری محمدیان رییس هیات کشتی استان مازندران در سالن رقابت‌ها حضور داشتند. محمد محمدی سرپرست تیم فوتبال امید نیز در سالن رقابت‌ها حضور داشت.

نتایج انفرادی دیدار فینال:

صنایع مازندران ۶ – فولادین ذوب آمل ۴ (اسامی تیم صنایع در ابتدا آمده است):
۵۷ کیلوگرم: عباس گادژی ماگمدف ۱۰ – رضا اطری صفر
۶۱ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی ۱۰ – پیمان نعمتی صفر
۶۵ کیلوگرم: فرزاد عموزاد خلیلی ۲ (برنده) – مرتضی قیاسی ۲
۷۰ کیلوگرم: ماگومد رسول گاژی ماگمدف ۶ – عرفان الهی صفر
۷۴ کیلوگرم: جمال عبادی صفر – تیمور بیژویف ۶
۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی – محمدحبیب کادی ماگمادوف
۸۶ کیلوگرم: احمدبذری قلعه ۱۱ صفر – هادی وفایی‌پور
۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی (حاضر نشد) – امیرحسین فیروزپور برنده
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج ۲ – محمدحسین محمدیان ۲ (برنده)
۱۲۵ کیلوگرم: اسماعیل نجاتیان صفر – امیرحسین زارع ۵

نتایج انفرادی دیدار رده‌بندی:

شرکت داروسازی سهند ارس ۹ – دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ۱ (اسامی تیم ارس در ابتدا آمده است):
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک، برنده ۱۰ – عرفان آئینی صفر
۶۱ کیلوگرم: محمد رمضان پور، برنده ۳ – مهدی شیرازی ۱
۶۵ کیلوگرم: ژاگیر شاخیف، برنده ۶ – حسن مرادقلی ۲
۷۰ کیلوگرم: امیرحسین حسینی ۲ – محمد بخشی، برنده ۴
۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی، برنده ۵ – سبحان یاری صفر
۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی، برنده ۴ – بهمن تیموری صفر
۸۶ کیلوگرم: آرتور نایفونوف، برنده ۱۰ – علیرضا صابریان صفر
۹۲ کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا، برنده ۲ – امیر محمدی ۱
۹۷ کیلوگرم: دانیال شریعتی نیا، برنده ۷ – میثم عبدی صفر
۱۲۵ کیلوگرم: امین طاهری، برنده ۳ – علی اکبرپور صفر
تیم شرکت داروسازی سهند ارس که با سرمربیگری علیرضا رضایی عنوان سوم را کسب کرده بود در مراسم توزیع مدال ها حاضر نشد و پیش از شروع مراسم همه کشتی گیران و عوامل این تیم سالن را ترک کرده بودند.

رضا یزدانی گفت: رئیس فدراسیون کشتی باید مازندرانی باشد.
رضا یزدانی سرمربی تیم صنایع مازندران پس از قهرمانی تیمش در رقابت‌های لیگ برتر کشتی کشور با ابراز خوشحالی از قهرمانی تیمش، گفت: مازندران با ظرفیتی که در کشتی دارد هر سال باید جام قهرمانی را به خانه بیاورد.او با ابراز امیدواری از اینکه کسب عناوین قهرمانی کشتی توسط کشتی گیرانت مازندرانی باید تداوم داشته باشد، افزود: ۸۰ درصد ظرفیت کشتی کشور متعلق به مازندران است و مازندران باید بتواند حقش را در کشتی بگیرد.
قهرمان سابق جهان ادامه داد: مربیان مازندرانی باید در تیم ملی باشند و رئیس فدراسیون کشتی نیز باید مازندرانی باشد.
فینال لیگ کشتی آزاد بین تیم‌های فولادین ذوب آمل و صنایع مازندران برگزار شد و صنایع عنوان قهرمانی را کسب کرد.آملی‌ها که با غلبه بر تیم سهند ارس با هدایت علیرضا رضایی راهی فینال شده بودند در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ از صنایع مازندران باختند تا تیم رضا یزدانی قهرمان لیگ شود.
پیش از این سهند ارس به عنوان سومی رسید و دانشگاه آزاد مازندران چهارم شد

گزارشگر مطرح کشتی کشور :
همه تصور می کنند که من مازندرانی هستم !

هادی عامل گفت: با توجه به ارادت من به کشتی مازندران بسیاری از مردم تصور می کنند مازندرانی هستم.
هادی عامل گزارشگر و مفسر کشتی با بیان اینکه کشتی در خون مازندرانی‌ها است، گفت: همه بنیه کشتی آزاد کشور از مازندرانی‌ها است.
او حضور دو تیم فولادین ذوب آمل و صنایع مازندران در فینال رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد کشور را یکی از دلایل این ادعا اعلام کرد و گفت: کشتی آزاد مازندران در این رقابت‌ها بسیاری از تیم‌های دیگر از سایر استان ها را نیز تغذیه کرده است.هادی عامل با بیان اینکه مازندران بدون شک قطب کشتی آزاد کشور است، افزود: خیلی‌ها قکر می‌کنند من مازندرانی هستم اما من متولد و ساکن مشهد هستم.گزارشگر کشتی گفت: چون کشتی گیران مازندران نسبت به سایر کشتی گیران بیشتر روی تشک می‌آیند و بیشتر از آنها گفته می شود به همین دلیل ارادات ویژه‌ای به مازندرانی‌ها دارم.او در خصوص جملات معروفی که حین گزارش می‌گوید نیز گفت: این جملات متناسب با حس و نوع فنی که کشتی گیران اجرا می‌کنند به صورت ناخواسته و در همان زمان به ذهنم می‌رسد.
هادی عامل گفت: من به همه کشتی گیران می‌گویم شیر مادر و نان پدر حلالتان

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

برترین ها

خروج از نسخه موبایل