با ما همراه باشید

ورزشی

فولادین ذوب، جنتلمن کشتی مازندران؛ غوغای اولین حضور…

منتشر شده

در

سید حسین جعفرپور : تیم صنایع مازندران با هدایت رضا یزدانی پلنگ جویبار در فینال لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور با پیروزی مقابل تیم فولادین ذوب آمل قهرمان شد.
در دیدار فینال بین تیم‌های صنایع مازندران و فولادین ذوب آمل مقابل هم قرار گرفتند و صنایع مازندران با سرمربیگری رضا یزدانی حریف خود را با نتیجه ۶ بر ۴ شکست داد و قهرمان لیگ برتر شد.
ماگمدوف در وزن ۵۷ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۱ کیلوگرم، فرزاد عموزاد با شکست آزادکار المپیکی کشورمان (مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم) و ماگومد رسول ماگمدوف در وزن ۷۰ کیلوگرم ۴ پیروزی ارزشمند و پیاپی را برای تیم صنایع کسب کردند. در ادامه تیمور بیژویف دارنده برنز جهان با شکست عبادی نوار پیروزی‌های صنایع مازندران را قطع کرد و یک پیروزی برای فولادین ذوب آمل کسب کرد.علی سوادکوهی در مبارزه حساس وزن ۷۹ کیلوگرم مقابل ماگمادوف دارنده نقره المپیک از بلاروس قرار گرفت و در مبارزه تماشایی حریف نامدار خود را ۶ بر ۵ شکست داد و پنجمین پیروزی صنایع مازندران را بدست آورد و در ادامه احمد بذری در وزن ۸۶ کیلوگرم ششمین برد و قهرمانی تیم صنایع مازندران را در لیگ برتر ثبت کرد.در دیدار رده‌بندی نیز شرکت داروسازی سهند ارس با پیروزی ۹ بر یک مقابل تیم دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در جایگاه سوم قرار گرفت.
پژمان درستکار سرمربی و احسان امینی مربی تیم ملی کشتی آزاد و محسن کاوه مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد نیز با حضور در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران مسابقات را زیر نظر داشتند. همچنین علیرضا دبیر رییس، حمید سوریان نائب رییس فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون و عسگری محمدیان رییس هیات کشتی استان مازندران در سالن رقابت‌ها حضور داشتند. محمد محمدی سرپرست تیم فوتبال امید نیز در سالن رقابت‌ها حضور داشت.

نتایج انفرادی دیدار فینال:

صنایع مازندران ۶ – فولادین ذوب آمل ۴ (اسامی تیم صنایع در ابتدا آمده است):
۵۷ کیلوگرم: عباس گادژی ماگمدف ۱۰ – رضا اطری صفر
۶۱ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی ۱۰ – پیمان نعمتی صفر
۶۵ کیلوگرم: فرزاد عموزاد خلیلی ۲ (برنده) – مرتضی قیاسی ۲
۷۰ کیلوگرم: ماگومد رسول گاژی ماگمدف ۶ – عرفان الهی صفر
۷۴ کیلوگرم: جمال عبادی صفر – تیمور بیژویف ۶
۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی – محمدحبیب کادی ماگمادوف
۸۶ کیلوگرم: احمدبذری قلعه ۱۱ صفر – هادی وفایی‌پور
۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی (حاضر نشد) – امیرحسین فیروزپور برنده
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج ۲ – محمدحسین محمدیان ۲ (برنده)
۱۲۵ کیلوگرم: اسماعیل نجاتیان صفر – امیرحسین زارع ۵

نتایج انفرادی دیدار رده‌بندی:

شرکت داروسازی سهند ارس ۹ – دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ۱ (اسامی تیم ارس در ابتدا آمده است):
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک، برنده ۱۰ – عرفان آئینی صفر
۶۱ کیلوگرم: محمد رمضان پور، برنده ۳ – مهدی شیرازی ۱
۶۵ کیلوگرم: ژاگیر شاخیف، برنده ۶ – حسن مرادقلی ۲
۷۰ کیلوگرم: امیرحسین حسینی ۲ – محمد بخشی، برنده ۴
۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی، برنده ۵ – سبحان یاری صفر
۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی، برنده ۴ – بهمن تیموری صفر
۸۶ کیلوگرم: آرتور نایفونوف، برنده ۱۰ – علیرضا صابریان صفر
۹۲ کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا، برنده ۲ – امیر محمدی ۱
۹۷ کیلوگرم: دانیال شریعتی نیا، برنده ۷ – میثم عبدی صفر
۱۲۵ کیلوگرم: امین طاهری، برنده ۳ – علی اکبرپور صفر
تیم شرکت داروسازی سهند ارس که با سرمربیگری علیرضا رضایی عنوان سوم را کسب کرده بود در مراسم توزیع مدال ها حاضر نشد و پیش از شروع مراسم همه کشتی گیران و عوامل این تیم سالن را ترک کرده بودند.

رضا یزدانی گفت: رئیس فدراسیون کشتی باید مازندرانی باشد.
رضا یزدانی سرمربی تیم صنایع مازندران پس از قهرمانی تیمش در رقابت‌های لیگ برتر کشتی کشور با ابراز خوشحالی از قهرمانی تیمش، گفت: مازندران با ظرفیتی که در کشتی دارد هر سال باید جام قهرمانی را به خانه بیاورد.او با ابراز امیدواری از اینکه کسب عناوین قهرمانی کشتی توسط کشتی گیرانت مازندرانی باید تداوم داشته باشد، افزود: ۸۰ درصد ظرفیت کشتی کشور متعلق به مازندران است و مازندران باید بتواند حقش را در کشتی بگیرد.
قهرمان سابق جهان ادامه داد: مربیان مازندرانی باید در تیم ملی باشند و رئیس فدراسیون کشتی نیز باید مازندرانی باشد.
فینال لیگ کشتی آزاد بین تیم‌های فولادین ذوب آمل و صنایع مازندران برگزار شد و صنایع عنوان قهرمانی را کسب کرد.آملی‌ها که با غلبه بر تیم سهند ارس با هدایت علیرضا رضایی راهی فینال شده بودند در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ از صنایع مازندران باختند تا تیم رضا یزدانی قهرمان لیگ شود.
پیش از این سهند ارس به عنوان سومی رسید و دانشگاه آزاد مازندران چهارم شد

گزارشگر مطرح کشتی کشور :
همه تصور می کنند که من مازندرانی هستم !

هادی عامل گفت: با توجه به ارادت من به کشتی مازندران بسیاری از مردم تصور می کنند مازندرانی هستم.
هادی عامل گزارشگر و مفسر کشتی با بیان اینکه کشتی در خون مازندرانی‌ها است، گفت: همه بنیه کشتی آزاد کشور از مازندرانی‌ها است.
او حضور دو تیم فولادین ذوب آمل و صنایع مازندران در فینال رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد کشور را یکی از دلایل این ادعا اعلام کرد و گفت: کشتی آزاد مازندران در این رقابت‌ها بسیاری از تیم‌های دیگر از سایر استان ها را نیز تغذیه کرده است.هادی عامل با بیان اینکه مازندران بدون شک قطب کشتی آزاد کشور است، افزود: خیلی‌ها قکر می‌کنند من مازندرانی هستم اما من متولد و ساکن مشهد هستم.گزارشگر کشتی گفت: چون کشتی گیران مازندران نسبت به سایر کشتی گیران بیشتر روی تشک می‌آیند و بیشتر از آنها گفته می شود به همین دلیل ارادات ویژه‌ای به مازندرانی‌ها دارم.او در خصوص جملات معروفی که حین گزارش می‌گوید نیز گفت: این جملات متناسب با حس و نوع فنی که کشتی گیران اجرا می‌کنند به صورت ناخواسته و در همان زمان به ذهنم می‌رسد.
هادی عامل گفت: من به همه کشتی گیران می‌گویم شیر مادر و نان پدر حلالتان

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

جویبار، میزبان کنگره شهدای ورزشکار استان مازندران

منتشر شده

در

توسط

جلسه هم اندیشی ستاد یادواره 1200 شهید ورزشکار استان مازندران با محوریت شهید حسن فقیهی جویباری شهید شاخص جامعه ورزش کشور در سال 1400 برگزار شد

با حضور دکتر حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان استان، معاونین اداره کل، سرهنگ اسلامی مسئول بسیج ورزشکاران استان و اعضای ستاد، جلسه هم اندیشی ستاد یادواره 1200 شهید ورزشکار استان با محوریت شهید شاخص جامعه ورزش کشور در سال 1400 شهید حسن فقیهی جویباری برگزار شد.
این مراسم معنوی با حضور مقامات کشوری، لشکری، استانی، شهرستانی و جامعه ورزش و جوانان استان مازندران در روز پنجشنبه بیست وسوم دی ماه در مصلای نمازجمعه شهرستان جویبار برگزار خواهد شد .
دکتر رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان استان در این جلسه گفت: برگزاری شایسته و مطلوب این مراسم با همکاری دیگر ارگان ها و دستگاه های اجرایی استان مورد انتظار است. وی افزود؛ شهدای ورزشکار الگو‌های راستین جامعه ورزشی هستند و الگو گرفتن از رفتار این شهدا برای فرهنگ سازی و سلامت جامعه ورزش ما ضروری است.
رنگرز با بیان اینکه معارف و مبانی دفاع مقدس که در حکم گنج عظیم هستند تا اندیشه انقلاب اسلامی گسترش یابد، اظهار داشت: در گام دوم انقلاب باید از تجارب دفاع مقدس در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره بگیریم .
مدیرکل ورزش و جوانان در ادامه گفت: دفاع مقدس الگویی است که می‌توان با بهره‌گیری از آن و تکیه بر شعائر اسلامی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی گام برداریم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بر خود می بالیم که طی چند سال اخیر دو شهید سرافراز ورزش مازندران شهید بهرام اسدپور گلوگاهی در سال 1394 و شهید حسن فقیهی جویباری در سال 1400 به عنوان دو شهید شاخص جامعه ورزش کشور انتخاب شدند.

ادامه مطلب

ورزشی

شهرام جعفری نایب رئیس کشتی مازندران :شهرستان بهشهر میزبان هفدهمین جام بین المللی کشتی شهید هاشمی نژاد در اسفند ماه ۱۴۰۰

منتشر شده

در

توسط

سید حسین جعفرپور : شهرام جعفری نایب رئیس کشتی مازندران عنوان کرد: جام بین المللی شهید شهید هاشمی نژاد در اسد ماه امسال در سالن شهید هاشمی‌نژاد شهرستان بهشهربرگزار می‌شود و ما تا به امروز مانعی جهت برگزاری این مسابقات دیده نشده است

نایب رئیس کشتی مازندران هدف از برگزاری جام شهید هاشمی نژاد را ابتدا بزرگداشت شهید شاخص استان مازندران و شهرستان بهشهر شهید هاشمی نژاد دانست واظهار داشت برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی سبب ارتقا ، رشد و تقویت کشتی منطقه مخصوصا ایجاد انگیزه برای کشتی‌گیران شرق مازندران را بدنبال دارد
جعفری خاطر نشان کرد جامعه شهیدهاشمی نژاد در رده سنی جوانان برگزار می‌شود که از کشورهای روسیه ، ارمنستان ، آذربایجان ، گرجستان ، و از ۱۰ استان دعوت میشود که منتخب اول تا چهارمی استان بنام تیم شهید هاشمی نژاد در این مسابقات شرکت می کند
شهرام جعفری با اشاره به اولین دوره جام شهید هاشمی نژاد که در سال ۱۳۶۸ در شهرستان بهشهر برگزار شد امسال مصمم هستیم که این جام را به بهترین شکل برگزار کنیم چراکه که جام شهید هاشمی نژاد به عنوان یک برند ملی در سطح کشور برگزار شود و این امر با وفاق و همدلی دستگاهها و مسئولین وحمایت مردم رقم خورده است و ما مطمئن هستیم که با حمایت نماینده مردم شرق مازندران دکتر شریعتی ، امام جمعه محترم ، فرماندار این دوره از مسابقات به نحو احسن برگزار می شود
جعفری اظهار داشت انتظارمان دست یاری و کمک دستگاه‌ها و مردم به کشتی و جام شهید هاشمی نژاد است و پیش بینی می شود هفدهمین جام شهید هاشمی نژاد با توجه به استانداردهای بین المللی برآورد این دوره از مسابقات به یک میلیارد تومان برسد که در مقابل با سایر استان ها رقم بسیار پایین است.

نگاه فدراسیون کشتی به جام شهید هاشمی نژاد نگاه فنی است

برگزاری جام شهید هاشمی نژاد با ۸ کمیته فنی کمیته روابط عمومی و فرهنگی کمیته تغذیه، کمیته حمل و نقل، کمیته مالی و پشتیبانی، کمیته درمان که همه تلاش می کنند تا به بهترین شکل در شهرستان بهشهر برگزار شود
جام شهید هاشمی نژاد فرصتی فراهم می شود که کشتی‌گیران شرق مازندران خود را محک بزنند جام شهید هاشمی نژاد به عنوان مهمترین مسابقات بین‌المللی در سطح جوانان در کشور است و ما مازندرانی ها در سطح دنیا در کشتی دارای جایگاه ویژه هستیم و انتظار داریم از مسئولین استانی و شهرستانی نگاه ویژه‌ای به این جام داشته باشند چرا که برگزاری جام شهید هاشمی نژاد یک برند ملی است .
شهرام جعفری نایب رئیس کشتی استان در ادامه با اشاره به هزینه یک میلیارد تومانی این جام خاطرنشان کرد سهم شهرستان بهشهر از تامین هزینه آن یک سوم از مبلغ برآورد شده است که در قبال آن با توجه به پوشش رسانه‌ای ملی در دو روز در شهرستان بهشهر ظرفیت خوبی جهت معرفی شهرستان بهشهر به وجود آمده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

مازندرانی‌ها برنده دربی شمال

منتشر شده

در

توسط

رایکا بابل در جدال شمالی‌های لیگ دسته اول توانست از سد شهرداری آستارا عبور کند.
دیدار رایکا بابل و شهرداری آستارا یکی از دیدارهای حساس هفته یازدهم لیگ یک که به نوعی دربی شمال کشور بود با پیروزی رایکا بابل به پایان رسید.
تیم فوتبال رایکا بابل پس از چهار هفته ناکامی در کسب پیروزی و دو شکست و دو مساوی اخیرش که آن‌ها را از شرایط خوب خود دور کرده بود، امروز در حالی از شهرداری آستارا میزبانی می‌کرد که این تیم نیز در پنج مسابقه متوالی گذشته‌اش نتوانسته بود یک برد داشته باشد.
تیم‌های رایکا بابل و شهرداری آستارا در چارچوب رقابت‌های هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران به مصاف هم رفتند که تقابل شمالی‌ها در نهایت با برتری شاگردان قربانی به پایان رسید.
فرشاد پیوس سرمربی شهرداری آستارا در این دیدار، نیما علیپور، سعید دلاور، امین هاشمی فرد، حبیب افرا، محمد ابراهیم رضا زاده، کیانوش میرزایی، امیرحسین صالحی، مجتبی محبوب مجاز، جواد آقایی‌پور، خشایار زبرجد و فرشید پاداش را درترکیب تیمش قرار داده بود.
شاگردان پیروز قربانی که کاملا سوار بر بازی بودند، پس از ارسال‌های خطرناک و پیاپی به مقابل دروازه شهرداری آستارا موفق شدند در دقیقه ۲۴ روی یک سانتر از کرنر سمت راست زمین و ضربه سر سینا قنبرپور که به مدافع حریف هم اصابت کرد، دروازه را باز کنند و به گل برسند.
نیمه اول این دیدار با برتری یک بر صفر نماینده مازندران خاتمه یافت، اما شهرداری آستارا نماینده استان گیلان که نمی‌خواست بازنده دربی شمالی‌ها باشد، کمی جلو آمد و توانست در دقیقه ۶۱ روی اشتباه در خط دفاعی رایکا و فرصت‌طلبی و شوت بی‌نظیر جهانگیر عسگری گل تساوی را به ثمر رساند.
شاگردان پیوس که پس از زدن گل تساوی عقب کشیده بودند، نتوانستند مقابل حملات پرفشار و پرتعداد رایکا بابل دوام بیاورند و در دقیقه ۸۴ با پاس بلند تماشایی برهان عابد به پشت مدافعان شهرداری آستارا و اشتباه مدافع و دروازه‌بان این تیم در دفع و مهار توپ، توسط میثم مرادی دومین گل را دریافت کردند تا رایکا بابل دوباره پیش بیفتد.
شهرداری آستارا پس از چهار تساوی پیاپی در دیدار امروز نتوانست مقابل رایکا بابل صاحب پیروزی شود و در نهایت با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد تا رایکا بابل در امتیاز ۱۴ با آن‌ها برابر شود ولی بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تیم رده دهمی فرشاد پیوس، در جایگاه یازدهم جدول قرار بگیرد.
شاگردان فرشاد پیوس در این دیدار طراوت همیشگی را نداشتند و بر خلاف دیدارهای قبلی توپ و میدان را به تیم حریف واگذار کردند، در حالی که همیشه شاهد بودیم که تیم‌های فرشاد پیوس هجومی بازی میکنند و توپ و میدان را در اختیار می‌گیرند.
شهرداری آستارا و ملوان بندرانزلی نماینده فوتبال گیلان در لیگ دسته یک فوتبال ایران هستند. سرمربی رایکا انتقادات تندی را متوجه افرادی کرد که به دنبال نتیجه نگرفتن این تیم و نیمکتمربیگری‌اش بودند.

کفتارها بعد از برد ما به لانه خودشان رفته‌اند
قربانی: تو که پرونده تبانی داری دنبال مربیگری نباش!

پیروز قربانی در خصوص شرایط تیمش در لیگ دسته اول صحبت‌هایش را اینچنین آغاز کرد و گفت: بعد از برد هفته‌های گذشته مقابل شهرداری آستارا شرایط تیم‌مان خوب شد. ما یک هفته بسیار سخت داشتیم. قبل از این بازی فشارهای زیادی را تحمل کردیم اما خدا را شکر بعد از این برد، به یک آرامش نسبی رسیدیم.وی ادامه داد: کفتارهایی که در طول هفته گذشته به تیم لطمه زده بودند، بعد از این برد دوباره به لانه‌های خود رفته و منتظرند که تیم دوباره نتیجه نگیرد تا حاشیه‌سازی‌های‌شان را شروع کنند اما هواداران رایکای بابل مواظب باشند تا مخالفان به تیم لطمه نزنند.
سرمربی تیم رایکای بابل در ادامه صحبت‌هایش کنایه تندی را متوجه یکی از مربیان شمالی کرد که به دنبال نیمکت این باشگاه است: بعد از بازی حذفی که منجر به حذف تیم ما شد، فشارهای زیادی به تیم وارد شده بود و افراد معلوم‌الحال برای رسیدن به صندلی مربیگری در رایکا همه کار کردند. ما مربی‌ای داریم که در کمیته اخلاق پرونده تبانی دارد اما قبل از بازی مقابل شهرداری آستارا با کادر فنی من تماس گرفت و اعلام کرد که من قرار است سرمربی این تیم شوم و شماها در کادر فنی تیم من هستید. به این آقایان توصیه می‌کنم اول پرونده تبانی خود را درست کنند و سپس به مربیگری فکر کنند. تیمی که 10 گل می‌خورد قطعا مربی‌اش مقصر است و نه بازیکنان.
قربانی با اشاره به شرایط تیمش گفت: از روز اول هم گفتم که رایکای بابل کم‌هزینه‌ترین تیم ایران است و نیاز به زمان دارد تا شرایطش بهتر شود اما دوستان صبر نداشتند و مدام تیم ما را تحت فشار قرار می‌دادند، من همان موقع هم گفتم تیم رایکای از هفته دهم به بعد شرایطش بهتر خواهد شد.
سرمربی رایکا از مدیران این باشگاه خواست تا حمایت بیشتری از این تیم داشته باشند: به نظرم باشگاه باید حمایت بیشتری از من انجام می‌داد. همیشه گفته‌ام که در دوران برد به هیچ کس نیاز ندارم اما در زمان باخت همه باید به تیم کمک کنند تا شرایطش بهتر شود. همیشه سعی می‌کنم سلامت کار کنم و از هر راهی برای گرفتن نتیجه استفاده نمی‌کنم. همیشه می‌دانم که سلامت کار کردن تاوان دارد و من هم باید تاوان آن را بدهم. به دوستان توصیه می‌کنم از راه سالم به دنبال نتیجه گرفتن باشند.
قربانی در پایان در خصوص اینکه آیا مطالبات بازیکنان و کادر فنی پرداخت شده است یا خیر، گفت: باید بگویم شرمنده کادرفنی هستم، آنها همه‌جوره پای من ایستاده‌اند و راه امرار معاش آنها از همین راه است. ما که حسن نیت خود را ثابت کرده‌ایم و امیدوارم باشگاه به تعهدات خود عمل کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها