اجتماعی

در مدارس فوتبال چه می گذرد؟!

منتشر شده

در

سید علیرضا پورمرادی؛ روزنامه نگار- با تعطیلی مدارس و آمدن فصل تابستان بسیاری از خانواده ها برای پر کردن اوقات فراغت فرزندانشان سعی می کنند آن ها را در کلاس های مختلف هنری، ورزشی و … ثبت نام کنند و از آنجایی که فوتبال نیز یکی از رشته های پرطرفدار و البته پول ساز برای ورزشکاران حرفه ای این رشته به حساب می آید، اشتیاق خانواده ها به ثبت نام فرزندانشان در مدارس فوتبال بیش از سایر رشته هاست و این همه استقبال و توجه باعث شده در شهرهای مختلف مدارس فوتبال مجوزدار و بی مجوز زیادی شکل بگیرد!
گاها در هر محله ای چند مدرسه فوتبال می بینیم و در آن ها رویافروشی می کنند و با مثال هایی از این دست که اگر می خواهید فرزندتان همانند رونالدو و مِسی اسطوره جهان شوند و به پول و ثروت بی مانندی دست یابند، شما به عنوان خانواده باید از سنین پایه برای فرزندانتان برنامه ریزی کنید و تمامی این هزینه هایی که الان انجام می دهید؛ در واقع سرمایه گذاری است که بر روی فرزندانتان می کنید و صدها و هزاران برابر آن را در سال های آینده با درخشش آنان به عنوان عضو تیم ملی و لژیونر در تیم های مطرح باشگاهی جهان، بدست می آورید!
و در این بین چه بسیار خانواده هایی که بدون تحقیق و شناخت، دل به رویاهایی می سپارند که در مدارس فوتبال برایشان تعریف می کنند و جدا از هزینه های هنگفتی که در این به اصطلاح مدارس فوتبال صرف می کنند، با آینده و حتی سلامت فرزندشان بازی می کنند!
البته ناگفته نماند هستند مدارس فوتبالی که بصورت علمی و اصولی با مربیانی توانمند و فنی در محیطی استاندارد و آکادمیک اقدام به شناسایی استعدادها و آموختن و پرورش کودکان و نوجوانان می کنند که جای بسی خوشحال است.
آنچه خانواده ها باید در ابتدا دقت کنند آن است که به هیچ وجه از امروز به فکر فردای فرزندشان نباشند و نگذارند رویاها و آرزوهایی که خودشان در روزگاری در سر می پروراندند و بنوعی نتوانستند به آن آرزوها دست پیدا کنند؛ حتما باید فرزندانشان به آن رویاها و آرزوها برسند! هر انسانی بلحاظ ساختاری و فکری، روحیات و توانمندی های منحصربه فردی دارد و فقط و فقط باید در حوزه و فیلدی که متناسب با ساختار جسمی و ذهنی اش است در آن گام بگذارد! شاید فرزندی علاقه ای به فوتبال نداشته باشد اما در شنا موفق تر باشد، پس تصمیم گیری در این حوزه با خود فرزندان و البته مشاوره با مربیان متخصص این حوزه می باشد.
در مورد دیگر خانواده ها حتما باید نسبت به سوابق آموزشی، مجوزات قانونی، امکانات و مربیانی که در آن مراکز فعالیت می کنند؛ شناخت کافی داشته باشند! بدون تحقیق و پرس و جو اقدامی نکنند که قطعا ضربات غیر قابل جبرانی را متوجه فرزند و خانواده شان خواهد ساخت!
در خاتمه هم خوب است خانواده ها هیچ فردایی را برای فرزندانشان از پیش در نظر نگیرند و از فرزندانشان متناسب با سن و سالی که دارند انتظار داشته باشند برای خود و جامعه مسئول و مفید باشند، حالا در هر حوزه ای که می خواهد باشد…

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

برترین ها

خروج از نسخه موبایل