اجتماعی

استاندار مازندران :شرایط فعلی مازندران قابل قبول نیست

منتشر شده

در

استاندار مازندران گفت : ظرفیت‌های توسعه‌ای استان باید آزاد شود و حاصل شکوفایی بخش‌های مختلف در خدمت مردم قرار گیرد. ‎

استاندار مازندران در برنامه زنده مازرونی شو سیمای مرکز تبرستان گفت: مازندران همچون زمرد نتراشیده است و از ظرفیت‌های عظیم انسانی که منحصر به فرد برخوردار است.
سیدمحمود حسینی پور با بیان اینکه در قطار مدیریتی که بعد انقلاب در استان به حرکت در آمد، خدمات بسیاری در بخش‌های مختلف در استان ارایه شد افزود: هم اکنون ۷۰ درصد ظرفیت‌های مازندران دست نخورده است.
اوادامه داد: ظرفیت‌های توسعه‌ای مازندران باید آزاد شود و حاصل شکوفایی و اعتلای استان در بخش‌های مختلف در خدمت مردم قرار گیرد.
حسینی پور گفت: این استان می‌تواند در شرایطی قرار بگیرد که از استضعاف خارج شود و در شرایط ایده ال قرار گیرد.
استاندار مازندران افزود: شرایط فعلی استان قابل قبول نیست و همه توانمندی‌ها و مزیت‌های مازندران باید در قالب یک برنامه اصولی به فعلیت درآید.

در مورد منافع مردم با احدی تعارف نداریم

او ادامه داد: در حوزه ساختاری، اقداماتی را با کمک نمایندگان مجلس ترسیم کردیم و رییس رئیس جمهور محبوب، علاقه زیادی به مازندران دارند و از بنده خواستند مسائل توسعه‌ای این استان را ترسیم کنم.
حسینی پور گفت: ساختار اداری مازندران نیازمند یک تحول اساسی برای چابک سازی است. در خصوص منافع مردم با احدی تعارف نداریم و ماهیت جریان فساد در استان را در صورت لزوم به مردم اعلام می‌کنیم.
استاندار مازندران افزود: واقعیت‌های جامعه را باید مردم بدانند. میزان رضایت از سیستم‌های اداری باید از مردم نظرخواهی شود و مصادر اصلی مدیریتی باید به مردم واگذار شود.
او گفت: استان مازندران با تاریخ ارزشمندش که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته است، نباید مشکلی داشته‌باشد. چالش‌های استان قابلیت حل شدن دارد.
مشکلات مازندران با برنامه حل می‌شود.
استاندار مازندران در بخش دیگر سخنان خود با مردم در برنامه زنده مازرونی شو سیمای مرکز تبرستان، عدم صنعتی شدن کشاورزی را از مشکلات مهم این بخش عنوان کرد و گفت: کشاورزی استان با توجه به مزیت‌های این بخش با صنعتی شدن شکوفا می‌شود.
او با بیان اینکه نسبت به شناسایی چالش‌های استان توجه ویژه‌ای داریم، افزود: مشاوران و کارشناسان خبره را برای این مهم از ابتدای کار فعال کردیم و نظام مسائل استان جمع بندی کردیم.
استاندار مازندران، چالش‌های مازندران را در دو بعد تصمیمات ملی و فرآیند مدیریتی استان ارزیابی کرد و گفت: برای اعتلا و توسعه استان، باید سند دقیق راهبردی که قابلیت تغییر نداشته باشد و از ریل توسعه با تغییر مدیران خارج نشود، تهیه و تدوین شود.
حسینی پور افزود: طی دولت‌های مختلف به اقتضای تغییر نگرش دولت ها، سند‌های آمایش تنظیم شده است و متاسفانه نقش بارز و موثر مردم در این سند‌ها ملاحظه نشده است.
او ادامه داد: افسوس که مازندران را همواره به عنوان یک استان مصرف کننده دیدند و زمانی می‌توانیم استان مقصد گردشگری باشیم که مردم شادابی داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که در حوزه ساختاری، اقداماتی را با کمک نمایندگان مجلس ترسیم کردیم و رییس رئیس جمهور محبوب، علاقه زیادی به مازندران دارند و از بنده خواستند مسائل توسعه‌ای این استان را ترسیم کنم، عنوان کرد: ساختار اداری مازندران نیازمند یک تحول اساسی برای چابک سازی است. در خصوص منافع مردم با احدی تعارف نداریم و ماهیت جریان فساد در استان را در صورت لزوم به مردم اعلام می‌کنیم.حسینی پور افزود: واقعیت‌های جامعه را باید مردم بدانند. میزان رضایت از سیستم‌های اداری باید از مردم نظرخواهی شود و مصادر اصلی مدیریتی باید به مردم واگذار شود. استان مازندران با تاریخ ارزشمندش که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته است، نباید مشکلی داشته‌باشد. چالش‌های استان قابلیت حل شدن دارد.
استاندار مازندران با بیان اینکه هوشمند سازی سیستم اداری باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: باید به سمت دولت الکترونیک برویم و مطالعات شهر هوشمند را آغاز کردیم که با توجه به مقصد گردشگری بودن این مهم ضروریست. شفافیت در همه عرصه‌های استان باید اجرایی شود.

نظارت بر مدیریت پسماند را از طریق مردم همگانی کردیم / توسعه صادرات، زمینه ساز شکوفایی اقتصادی و رفاه مردم مازندران

استاندار مازندران در ادامه، توسعه فرهنگ کار‌های جمعی و گروهی را از ضروریات دانست و گفت: در عرصه شکوفایی اقتصادی، توسعه بخش‌های مختلف استان و اجرای پروژه‌های مهم اقتصادی نیازمند کمک مردم و تشکیل تعاونی‌های مختلف هستیم و در این راستا، جمعیت ۴۵ درصدی روستایی می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این که نسبت به مسائل زیست محیطی حساسیت داریم و درست نیست طبیعت بکر را از بین ببریم، افزود: ضمن اعلام مسائل این بخش؛ با هماهنگی شهرداران و بخشداران اقدمات خوبی انجام شد و وضعیت زباله و پسماند استان اکنون نسبت به ۲ ماه اخیر تغییر نموده است و با ورود مردم به این مقوله، سعی کردیم نظارت را همگانی کنیم.
حسینی پور با اشاره به این که موضوع پسماند مازندران مورد تاکید و حساسیت مقامات کشوری است و وزیر کشور در این خصوص به بنده ماموریت خاص داده اند، اظهار داشت: باید از این طریق برای شهرداری‌ها درآمد ایجاد کنیم و گزارش دقیق مسئله جمع آوری زباله را به مردم اعلام نماییم. مردم باید با استمرار نظارت‌ها و گزارش به ما در خصوص انباشت زباله در جنگل و سواحل از طریق سامانه ارتباطی ما را در این راستا یاری نمایند.
استاندار با بیان این که حکمرانی اسلامی با حکمرانی کشور‌های غربی متفاوت است و مسئولین در کشور‌های غربی با مردم روابط عاطفی ندارند، ولی در کشور ما ارتباط بین مسئولین و مردم هیچگاه قطع نمی‌شود، اظهار داشت: همواره ملاقات مردمی باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد. مدیران با برگزاری ملاقات مردمی در متن جامعه قرار می‌گیرند.
حسینی پور یادآور شد: استان مازندران با چند کشور همسایگی دارد که با توجه به نگاه ویژه دولت سیزدهم به کشور‌های اوراسیا تصمیم داریم بازار‌های هدف این کشور‌ها را در حوزه توسعه صادرات در اولویت قرار دهیم.
وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های بندر امیرآباد بنا داریم سهم صادراتی مازندران را افزایش دهیم. در تبادل گردشگری با کشور‌های اوراسیا بدنبال حذف روادید و ایجاد مسیر مسافرتی دریایی هستیم تا بتوانیم زمینه‌های رفاه مردم استان را فراهم نماییم.
استاندار ادامه داد: با توجه به برخورداری استان از بیش از ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، ایجاد اتوبوس دریایی در دستور کار قرار دارد و همچنین خط تاکسی هوایی در آینده نزدیک راه اندازی می‌شود.

اجرای برنامه تحولی، نیازمند مدیران و نگاه‌های تحول آفرین است

استاندار مازندارن با اشاره به اینکه میز خدمت به مردم همیشه ساری و جاری است، بیان داشت: مدیران در چرخش مدیریتی در گردش اند و این که بگوییم همه باید بروند خارج از عدالت است و اینکه همه را با یک نگاه ببینیم قابل قبول نیست. جامعه باید قدردان مدیران خدوم باشد و انتخاب مدیران باید براساس رای مردم باشد. افراد برای کسب کرسی‌های مدیریتی علاوه بر پایبندی به شعار‌های دولت در خدمت به مردم و توسعه کشور، از تخصص لازم باید برخوردار باشند.وی با بیان این که در انتخاب مدیران تسلیم فشار‌ها نخواهیم شد، افزود: فضای استان را نباید بسمتی ببریم که دقت را فدای شتاب کنیم، چرا که برای اجرای برنامه‌های تحولی نیازمند مدیران و نگاه‌های تحول آفرین هستیم.
استاندار با بیان اینکه در بودجه سال آینده رشد رشد ۸ درصدی برای استان هدف گذاری شده است، گفت: در حوزه سرمایه گذاری خارجی پروژه‌های مهم اثرگذار مورد توجه است. توسعه ریلی استان و ایجاد منو ریل در شهر‌های دارای قابلیت گردشگری در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم این طرح مهم به نتیجه برسد.
وی با اشاره به اینکه احداث اتوبان ساحلی از گلوگاه تا رامسر در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: همایشی در بهار ۱۴۰۱ با حضور سرمایه گذارانی که مایل به سرمایه گذاری در مازندران هستند، برگزار خواهد شد. باید با سرمایه گذاران صادق باشیم و قواعد سرمایه گذاری را رعایت کنیم. با سرمایه گذاری‌های هدف دار، مازندران را شکوفا کنیم.
مقام عالی دولت در مازندران، گفت: بنا داریم با ایجاد تحول در ساختار اداری استان و استقرار میزی در ادارات استان، امنیت سرمایه گذاری را تامین کنیم.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

برترین ها

خروج از نسخه موبایل