اقتصاد

استاندار مازندران در بازدید از بندرامیرآباد خبر داد: فعال سازی مسافرتهای دریایی در آینده نزدیک با بهره گیری از اتوبوس دریایی

منتشر شده

در

سیید حسین جعفرپور : حسینی پور ، بر ایجاد مشوق های صادراتی به ویژه برای محصولات تولید استان از سوی دستگاههای متولی امر تأکید کرد و از راه اندازی مسافرت دریایی در بندرامیرآباد ، در آینده نزدیک خبر داد.

سید محمود حسینی پور در حاشیه بازدید از بندرامیرآباد  انجام شد با بیان اینکه قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال – جنوب فرصت مناسب را جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از/به کشورهای اوراسیا فراهم می آورد ، خاطرنشان کرد با توجه به نگاه ویژه دولت به منطقه اوراسیا ، این بندر می تواند نقش مهمی را در دستیابی به اهداف کلان فرامنطقه ای در مبادلات تجاری ایفا کند.

نماینده عالی دولت در مازندران ، اتصال بندرامیرآباد به شبکه راه آهن سراسری را از امتیازات ویژه این بندر دانست و تنظیم گزارشی جامع از توانمندی های صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی از سوی مدیران بندرامیرآباد جهت ارائه به ریاست محترم جمهور  و اخذ دستورات لازم بر مرتفع شدن موانع صادرات در بنادر مازندران را خواستار شد.

حسینی پور همچنین از مذاکرات چند جانبه  با سفرای کشورهای اوراسیا جهت انتقال بخشی ازترانزیت کالا از روسیه به کشورهای دیگر از طریق بندرامیرآباد خبر داد.

وی با اشاره به اینکه بندر امیرآباد محور اصلی حل مسائل اقتصادی و اشتغال استان محسوب می شود افزود با توجه به ظرفیت های فراوان بندر امیرآباد و با رویکرد زیرساختی و توسعه ای فعالیت های تجاری و صادراتی حاکم در استان ، انتظار می رود با همکاری و تنظیم روابط دستگاههای ذیربط ،  بندرامیرآباد بتواند از تمام ظرفیت های راهبردی خود استفاده نماید.

حسینی پور ، بر ایجاد مشوق های صادراتی به ویژه برای محصولات تولید استان از سوی دستگاههای متولی امر تأکید کرد و از راه اندازی مسافرت دریایی در بندرامیرآباد ، در آینده نزدیک خبر داد.

نماینده عالی دولت مردمی در مازندران در پایان ضمن قدردانی از میزبانی مدیران بندرامیرآباد ، برگزاری همایش بین المللی توسعه صادرات را جهت معرفی توانمندی های صادراتی استان مازندران ضروری دانست و از رایزنی برای اخذ مجوز ایجاد پایانه حمل و نقل بین المللی کالا در استان مازندران خبر داد.

گفتنی است در آغاز این جلسه مدیرکل بندرامیرآباد ضمن خیرمقدم به استاندار مازندران و مدیران کل ستادی و استانی ، در گزارشی کوتاه به ارائه عملکرد ، توانمندی‌های و سرمایه گزاریهای انجام شده در  بندرامیرآباد در سال جاری پرداخت.

سعیدی پور در این گزارش به رشد ۴۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالا و رشد ۴۳ درصدی صادرات انواع کالا از بندرامیرآباد اشاره کرد و اخذ مجوز و ابلاغ طرح جامع بندری بندرامیرآباد پس از ۲۰ سال و رشد ۲۰۰ درصدی جذب اعتبارات سازمانی  را از موفقیت های کم نظیر این بندر در ماههای اخیر دانست.

وی در پایان ، به ماندگاری بالای کالا در بندر ، عدم تخصیص به موقع ارز به صاحبان کالا ، عدم وجود آزمایشگاههای استاندارد ، دامپزشکی و … در بندر و حضورکارخانجات صنعتی در منطقه ویژه را بخشی از چالش های موجود در بندرامیرآباد عنوان کرد و دستور ویژه استاندار ، جهت برطرف شدن این چالش ها را خواستار شد

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

برترین ها

خروج از نسخه موبایل